Arama
Filters
RSS

Blog

Kendin-Yap (DIY) Çocuk Gelişimine Faydaları
Yeni beceriler öğrenmek çocuğunuzun beynini geliştirir. Projelerin sonucunu hayal ederek görselleştirme yeteneklerini geliştirirler. Kendin-yap projelerinde öğrendikleri her şeyi bir araya getirip yeniden kullanmaya "kümülatif öğrenme" denir ve bu onları daha bilgili yapacaktır.
Yorumlar (0)
Çalışma Alanları için 5 Önemli Tasarım Önerisi
Çalışma alanlarında verimlilik ve odaklanmayı arttıracak en önemli unsur konfordur. 2006’da bağımsız araştırma şirketi Genler’s tarafından yapılan anket sonuçlarına göre çalışanların %90’ı fiziksel ofis koşullarının performanslarını etkilediğini düşünüyor.
Yorumlar (0)
8 Önemli Sürdürülebilir Yaşam Önerisi
Sürdürülebilir Yaşam nedir? Kelime anlamı ile sürekli olan, kaynakları dengeli kullanan bir yaşamdır. Sürdürülebilir Yaşam gelecek nesilleri ve diğer canlıları bir bütün olarak düşünerek yaşamak demektir. Sürdürülebilirlik denildiğinde benim ilk aklıma gelen kendi kendine yeten eski köylerimiz oluyor. Doğaya zarar vermeden, kendi kaynakları ile ürettiklerini paylaşarak yaşayan bir sistem.
5 Kolay Kendin Yap Dekorasyon Önerisi
Kendin Yap eski zamanlara dönüş hareketi midir? Eskiden köylerde insanlar tüm ürünleri kendileri üretirdi.
10 Önemli Çevre Dostu Ürün Kullan, Doğaya Yardım Et!
Plastik kirliliği tüm gezegeni etkileyen çevre felaketi haline gelmiş durumda, özellikle tek kullanımlık plastikler tüm canlıları etkilemektedir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) plastik atıklar konusunda hazırladığı raporda Akdeniz’in plastik denizi olma riski taşıdığını bildirmiştir. Raporda atıkların %95’ini plastik atıkların oluşturduğu bildiriliyor, ayrıca balık tutarken kullanılan misinalar denizde 600 yıl çözünmeden kalıyor. [1]
Tersine Göç, Mimari Tasarım ve Yapım Yöntemlerini Nasıl Etkiler?
Covid-19 sonrası Zorunlu Göç oluşacak mı? Büyük şehirlerdeki yaşam koşullarının pahalılığı ve işsizlik oranının artması ile Tersine Göç’ün artması olası gelişmelerdendir. Önceki yıllarda bu yönde eğilimin arttığını araştırmalar göstermektedir.
Dijital Fabrikasyon Nedir?
Dijital Fabrikasyon, bilgisayar ortamında tasarlanmış bir ürünün bir makine yardımı ile çıktısının alınması olarak tanımlanabilir. Basit bir tabirle, bilgisayarda yazdığımız bir yazının, çizdiğimiz bir resmin yazıcıdan çıktı alınması gibidir. Çıktı alacağımız makineye göre bilgisayarda kullandığımız tasarım yöntemleri farklılık göstermektedir.