Arama
Filters
RSS

Blog

10 Önemli Çevre Dostu Ürün Kullan, Doğaya Yardım Et!
Plastik kirliliği tüm gezegeni etkileyen çevre felaketi haline gelmiş durumda, özellikle tek kullanımlık plastikler tüm canlıları etkilemektedir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) plastik atıklar konusunda hazırladığı raporda Akdeniz’in plastik denizi olma riski taşıdığını bildirmiştir. Raporda atıkların %95’ini plastik atıkların oluşturduğu bildiriliyor, ayrıca balık tutarken kullanılan misinalar denizde 600 yıl çözünmeden kalıyor. [1]
Tersine Göç, Mimari Tasarım ve Yapım Yöntemlerini Nasıl Etkiler?
Covid-19 sonrası Zorunlu Göç oluşacak mı? Büyük şehirlerdeki yaşam koşullarının pahalılığı ve işsizlik oranının artması ile Tersine Göç’ün artması olası gelişmelerdendir. Önceki yıllarda bu yönde eğilimin arttığını araştırmalar göstermektedir.
Dijital Fabrikasyon Nedir?
Dijital Fabrikasyon, bilgisayar ortamında tasarlanmış bir ürünün bir makine yardımı ile çıktısının alınması olarak tanımlanabilir. Basit bir tabirle, bilgisayarda yazdığımız bir yazının, çizdiğimiz bir resmin yazıcıdan çıktı alınması gibidir. Çıktı alacağımız makineye göre bilgisayarda kullandığımız tasarım yöntemleri farklılık göstermektedir.