Search
Filters

Sürdürülebilir Kurumsal Hediye Rehberi: Gezegende Fark Yaratan Seçimler

Dünya, tükenen doğal kaynaklar ve iklim krizine karşı savaşmaya devam ederken, işletmelerin ekonomik başarılarının sosyal ve çevresel sorumluluklarının pahasına olmamasını sağlamak her zamankinden daha önemli duruma geldi.Sürdürülebilir kurumsal hediye; büyük, küçük tüm kuruluşların atabileceği küçük bir yeşil adımdır.

Amerika’da IBM ve Ulusal Perakende Federasyonu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD'li ve Kanadalı tüketicilerin yaklaşık %70'i bir markanın sürdürülebilir veya çevre dostu olmasının önemli olduğunu düşünüyor.

Tufetto insan ve çevre dostu, sürdürülebilir kurumsal hediyeler tasarlıyor. Tüm ürünleri ahşap ve FSC sertifikalı malzeme ile üreten Tufetto, ürünlerinize özel markalama yaparak, uzun ömürlü ürünleri ile markanızı gelecek nesillere taşıyor. Çok fonksiyonlu Tufetto Kurumsal Hediyeleri inceleyin.

Sürdürülebilir Kurumsal Hediyeler

1. Bir hediyeyi sürdürülebilir yapan nedir?

Sürdürülebilir hediyeler, müşterilerinizin ve çalışanlarınızın israfı azaltmasına ve iklim dostu bir yaşam tarzı benimsemesine yardımcı olur.

Çevre dostu kurumsal hediye kontrol listenizin şu şekilde olup olmadığını sorgulamak gereklidir:

 • Karbon ayak izini azaltan ürünler mi?
 • Sürdürülebilir kaynaklarla üretilmiş ürünler mi?
 • Yeniden kullanılabilir mi?
 • Biyolojik olarak parçalanabilir mi?
 • Yüksek kaliteli ve uzun ömürlü mü?
Rappu Laptop Sehpası

2. Kurumsal hediye olarak sürdürülebilir ürünleri seçmek neden önemlidir?

Wocoo Laptop Standı

Şirketinizin tercih ettiği sürdürülebilir hediyeler şirket imajınız üzerinde etkili olacaktır. Çevre Dostu kurumsal hediyeler şu mesajları verir;

 1. Dikkatli, geleceğe dönük seçimler yapmak ve sorumlu bir şekilde iş yapmak istiyoruz.
 2. Faaliyetlerimizi düzenli olarak değerlendiriyor ve sürdürülebilirlik konusunda nasıl gelişebileceğimizi kontrol ediyoruz.
 3. Tüm bunları yaparak daha iyi bir geleceğe hep birlikte katkıda bulunuyoruz.

3. Sürdürülebilir bir hediye, gelecek nesillere bir hediyedir.

Kippu Anahtarlık & Telefon Standı

Karbon ayak izimizi azaltmak, gelecek nesillerimiz, kendimiz ve içinde yaşadığımız dünya için inanılmaz derecede önemlidir. Günlük hayatımızda çevre ve gezegenimiz üzerinde olumlu etkileri olan basit kararlarla fark yaratabiliriz.

Şirketinizin renkleriyle süslenmiş bir plastik kalem veya hediye sepeti vermek yerine, gezegenimiz üzerinde minimum etki yaratan, atıkları azaltan ve çevreye daha duyarlı alternatif hediye çözümleri aramayı deneyin.

Hediyelerin kaynağını mutlaka araştırın. Yerli üretim yapan, küçük ve kadın işletmeleri destekleyen kurumlardan seçilen hediyeler çalışanlarınızda ve müşterilerinizde olumlu etki yaratacaktır.

Forbes dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre kendin yap, geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmış çevre dostu kurumsal hediyelerin değerinin diğer hediyelerden daha akılda kalıcı olduğu ve çok yüksek oranda hediyelerin kullanıldığı bildirdi.Artık şirketler üst düzey yöneticiler için de lüks hediyeler yerine sürdürülebilir kaynaklı hediyeleri tercih ediyor. [1]

Çalışanlar ve müşteriler en çok aşağıdaki değer nitelikleri bulunan kurumsal hediyeleri takdir ediyor;

 1. Yerli Üretim yapan küçük işletmeler
 2. Sürdürülebilir Kaynaklı Ürünler
 3. Kadın Girişimci
 4. El Yapımı/Kendin Yap Ürünler
Mimi Kulaklık Standı

Amerika’da yerleşik bir hediye şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre iş ortağınızdan aldığınız en kötü hediye nedir sorusuna verilen cevaplar aşağıdaki gibi olmuştur;

 1. Firma logolu ucuz ürünler (tshirt, bardak vs)
 2. Çiçek
 3. Anahtarlık
 4. Kalem
 5. Çok özel mağazalardan hediye çeki
 6. Fincan (Kırık ulaşan)
 7. Meyve Sepeti
 8. Dekoratif Ev Eşyası

Kaynakça:

 1. https://www.forbes.com/sites/pamdanziger/2018/09/14/the-125b-business-of-business-gifting/?sh=be884bb101d1