Search
Filters

6 Yaratıcı Hediye Seçme Önerisi

Yaratıcı Hediye Nedir?

Hediye seçerken dikkat etmemiz gerekenler nedir?

Hediye seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur hediyenin vereceğimiz kişiyi yansıtmasıdır. Hediye seçmek zor ve emek isteyen bir iş, doğru hediye seçildiğinde hem hediyeyi alan hem de veren iyi hisseder.

1. Hobilerine Odaklanın

Özel bir hediye için hediye alacağınız kişinin özelliklerini düşünebilirsiniz. Hobileri nelerdir? Hobilerini listeleyin, sonra liste içerisinden hangi hobisini destekleyebileceğinize karar verin. Örneğin resim yapmayı seven birisine resim yaparken hayatını kolaylaştıracak pratik ve özel bir ürün olan Kikomi Çizim Tahtasını hediye olarak alabilirsiniz.

2. Kişiselleşebilir Hediyeler Tercih Edin

Hediyenin kişiye göre değişebiliyor olması ilgi çekiciliğini arttıracaktır. Aldığınız kişinin kullanımına göre değişebilen hediyeler aidiyet duygunu arttırarak kullanıcısının özel hissetmesini sağlayacaktır. Wocoo Laptop Standı masanızda kendi kişisel alanınızı yaratmanızı sağlar.

3. Fonksiyonel ve Tasarlanmış Ürünler

İhtiyaca odaklanın örneğin yeni ev veya iş mi değiştirdi, hayatında ihtiyacı olan ürünler neler? İhtiyacı tespit ettikten sonra tasarıma odaklanabilirsiniz. İyi tasarlanmış bir ürün üzerinde uzun süre çalışılmış, tüm detayları düşünülmüş çevre dostu ve özel ürünlerdir. İyi tasarlanmış ürünler özel hissettirir.

4. Hayattan Keyif Alma

Hediye alacağınız kişinin hayattan keyif alma yöntemi neler? Bu sevdiği bir ülke olabileceği gibi dinlemekten keyif aldığı bir müzik tarzı da olabilir. Keyif aldığı bir konuda aktivite planlayabilirsiniz. Şarap içmekten keyif alan şarap severlere hediye olarak Tufetto şaraplık modellerimize göz atabilirsiniz.

5. Günlük Yaşamını Destekleyin

Günlük yaşam konforunu arttıracak hediyeler gün içerisinde sizi daha çok hatırlamasını sağlayacak böylece aranızdaki sevgi bağı güçlenecektir. Gün içerisinde en çok vakit geçirdiği çalışma ortamı konforlu mu? Çalışma konforunu arttıran bir hediye tercihi karşınızdaki kişiye iyi gelecek ve verimliliğini arttıracaktır. Çalışma alanları ile ilgili kişiselleşebilen tasarımlarımız sevdikleriniz için faydalı ve özel bir hediye seçeneği olacaktır.

6. Kendin Yap Hediyeler

Kendin yap bir hediye satın alınmış hediyeye göre daha değerli olabiliyor. Çok yakında Tufetto Kendin Yap bölümünde yayınlayacağımız ürünleri evinizde kendiniz kolayca yaparak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kendin yap ürünler aidiyet hissinin fazla olduğu özel hediye alternatiflerindendir.